ویلا اکازیون چیست؟

ویلا اکازیون با امکانات کامل

اکازیون چیست؟ بدون شک بارها و بارها این کلمه را شنیده اید بخصوص زمانی که کار شما مرتبط با املاک بوده و یا قصد خرید ویلا یا زمین را داشته باشید. اکازیون با نام لاتین Occasion در زبان فارسی به معنی خاص و یا دارا بودن شرایط ویژه است که در مورد ملک هم همین موضوع صدق میکند.اصولا ملک اکازیون و یا خاص وابسته به چند فاکتور اصلی است که قصد داریم در این پست به آن پرداخته و شما را در خرید ویلا اکازیون در شمال یاری کنیم.

محل قرار گیری ملک

اولین فاکتور محل قرار گیری ملک است، اینکه ملک مورد نظر در کجا قرار دارد بسیار حائز اهمیت است. اصولا این نوع تمامی قواعد شهرداری از قبیل عقب نشینی و …. را رعایت کرده باشد. همچنین اینکه قرار گیری یک ملک در منطقه از لحاط سطح فرهنگی و اجتماعی در جایگاه بالایی قرار دارد.

ویلا اکازیون
تصویر ویلا اکازیون با ظاهر مدرن

ارزش و تسهیلات ملک

بهترین شرایط پرداخت برای خرید یک ملک! عواملی همچون شرایط پرداخت اقسط بدون بهره و دارا بودن وام های مسکن با کمترین سود در اکازیون بودن ملک تاثیر دارد به عنوان مثال اگر بتوانید ملکی را با پایین ترین پیش  پرداخت و با اقساط ببند مدت خریداری کنید بدون شک آن ملک بسیار ویژه تلقی شده و لقب اکازیون را به دوش میکشد.

سازه، دکوراسیون و امکانات ویلای اکازیون

یکی از مباحث مهم در خرید ویلا نوع سازه آن است، اصولا در خانه هایی با سازه های بتنی و فلزی که در نوع خود بهترین هستند اکازیون گفته میشوند بخش دوم به دکوراسیون داخلی تعلق دارد، اینکه دکوراسیون توسط کدام معمار معروف طراحی شده، تعداد نشیمن و بزرگ بودن آن،استخر، زمین ورزشی و سالن بدنسازی، دارا بودن سالن های مجزا برای فیلم، مطالعه و دورهمی، پاسیو و تراس نشیمن، چند پارکینگ بودن همگی در ویژه و یا استثتائی بودن ویلا تاثیر دارد.

ویژگی های ویلا اکازیون
ویلا اکازیون تمام عیار

قدرالسهم و یا سهم اعیان

خانه های آپارتمانی که دارای زمین بزرگتری هستند ولی تعداد واحد های آن ها برا مراتب کمتر است دارای سهم اعیان بیشتری هستند. به عنوان مثال دو زمین ۱۰۰۰ متری را در نظر بگیرید که در هر کدام یک آپارتمان بنا شده است. آپارتمان اولی دارای ۴ واحد و آپارتمان دومی دارای ۶ واحد است. با توجه با مشاء بودن زمین های آپارتمانی، ساختمان شماره یک که دارای ۴ واحد است سهم بیشتری از زمین را در اختیار دارند. سهم اعیان و یا قدرالسهم بودن از فاکتورهای مهم در ارزش گذاری است.

همسایگان خاص و خوش نشین

در خرید خانه های ویلایی، خارج از بافت بومی بودن یک ویلا بسیار حائز اهمیت است همچنین دارای بودن همسایگان خوشنین و با تیپ های شخصیتی یکدست که از نظر اقتصادی، فرهنگی و اعتقادی در یک سطح قرار داشته باشند بسیار مهم است.

هدف ما در این پست آشنا کردن مخاطبین با واژه اکازیون و ویژگی های آن بود که امیدواریم توانسته باشیم بصورت اجمالی شما را به این هدف نزدیک کرده باشیم! چنانچه قصد خرید ویلا اکازیون در شمال را دارید میتوانید با مشاورین ویلاسه تماس بگیرید.

همچنین شما ممکن است علاقه مند باشید

انواع متریال نمای ساختمان

اصولا افرادی که به دنبال و یا خانه‌ای برای خود هستند فاکتورهای...

پاسیو یا Patio چیست؟

امروزه با گذشت زمان و انجام کارهای روزمره با واژه‌های مختلفی روبرو...

انواع سازه ساختمانی

وقت بخیر،‌ در این پست قصد داریم به بررسی انواع سازه ساختمانی در...

مقایسه و بررسی انواع ...

در این پست از وبلاگ ویلاسه قصد معرفی انواع ویلا در مازندران...

تفاوت بین سند شورایی ...

همانطور که میدانید ویلاهای مناطق شمالی در مناطق بومی ساخته شده اند...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت