اکازیون چیست؟
ایجاد شده در : 22 دی 1399 املاک 0 812

اکازیون چیست؟

اکازیون چیست؟ اگر قصد خرید ویلا و یا خانه ای را داشته باشید بدون شک این واژه را بسیار شنیده اید. اکازیون از جمله اصطلاحاتی است که این روزها توسط مشاوران بسیاری مورد استفاده قرار میگیرد و ما در این مطلب قصد داریم شما را معنی، کاربرد و نمونه ای از ویلا اکازیون آشنا کنیم.

اکازیون با نام لاتین occasion به معنی خاص یا ویژه است و در حوزه املاک به ملک و یا خانه ای که تمامی فاکتوریل خاص بودن را داراست گفته میشود. فاکتورهای بسیاری در اکازیون بودن ویلا تاثیر گذار است که در ذیل به چند مورد اصلی آن اشاره میکنیم:

کیفیت و نوع سازه

نوع سازه به عنوان یکی از فاکتورهای اکازیون بودن خانه تلقی میشود، اینکه ویلا توسط چه نوع سازه ای ساخته شده باشد نقش بسیاری روی قیمت و خاص بودن آن دارد، بدون شک سازه بتنی یا فلزی تفاوت های بسیاری با یکدیگر داشته که در ارزشگذاری متفاوت هستند.

قدرالسهم یک ملک یا آپارتمان

این فاکتور ببشتر در خصوص آپارتمان ها حائز اهمیت است یا ویلاهایی که دارای ملک مشاء هستند. به عنوان مثال یک زمین 300 متری را در نظر بگیرید که تنها یک آپارتمان 4 واحده در آن بنا شده، اما در همان زمین 300متری یک آپارتمان 8 واحده را در نظر بگیرید، بدون شک قدرالسهم ساکنین آپارتمان 4 واحده از زمین بیشتر از آپارتمان 8 واحده است به همین دلیل قدرالسهم یک ملک یکی از فاکتورهای مهم در اکازیون بودن است.

محل قرارگیری ملک اکازیون

اینکه ملک با ویلا مد نظر شما در کجا قرار دارد نقش بسزایی دارد، عواملی همچون تراکم جمعیت منطقه و میزان پیشرفت منطقه از عوامل اصلی هستند. اصولا در خرید ویلا شمال خارج از بافت بومی بودن از فاکتورهای اصلی است. دومین گزینه میتواند فاصله با جاده اصلی و مراکز خرید، درمانی و تفریحی باشد.

ویلا اکازیون

شرایط پرداخت ایده آل

بدون شک خانه هایی که دارای شرایط پرداخت مناسبی هستند به عنوان ملک های خاص ارزش گذاری میشوند. خانه هایی که دارای وام با پرداخت بلند مدت و سود 8 الی 4 درصدی هستند نسبت به خانه های دیگر ارزش بیشتری دارند. همچنین فروشنده ای که شرایط اقساط بلند مدت بدون بهره را میسر میکند باعث خاص بودن آن ملک میشود.

خرید ویلا اکازیون با همسایگان خاص

بدون شک یکی از عوامل مهم در انتخاب خانه، همسایگانی هستند که در کنار شما زندگی میکنند. بدون شک ویلایی با همسایگان فرهنگی، هنری و یا قشر مرفه علاوه بر القاء حس خوب، آرامش خاطر بسیاری را به شما هدیه میدهد. همچنان همسایگانی از نظر وضعیت اعتقادی و مالی به یکپارچگی محل قرار گیری ملک شما کمک بسیاری میکند.

امکانات و میزان مشاعات

بدون شک ویلایی که دارای امکانات رفاهی و تفریحی است ارزش بیشتری در مقایسه با ویلاهای معمولی دارد. عواملی همچون دارا بودن استخر، زمین تنیس و یا گلف، سالن تئاتر، سالن بدنسازی، پارکینگ مسقف و ... از مواردی هستند که باعث اکازیون بودن یک ویلا میشوند.

قیمت ملک اکازیون

قیمت به عنوان فاکتور اصلی در خرید ویلا یا یک ملک محسوب میشود. اصولا افراد به دنبال گزینه های ارزانتری هستند و سعی دارند با کمترین هزینه صاحب بهترین گزینه شوند. در حوزه املاک ملک هایی که نسبت به قیمت روز بازار دارای قیمت کمتری هستند جزوء موارد خاص و اکازیون هستند.

هدف ما در این مطلب بررسی عوامل یک ملک و ویلا اکازیون بوده و قصد داشتیم بصرت خلاصه وار و مفید دین مطلب را ادا کنیم، چنانچه قصد خرید ویلا اکازیون در شمال را دارید میتوانید با مشاورین ویلا سه در تماس باشید.


اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

ثبت نظر :

دسته بندی ها