معرفی شهرک امیردشت کلار آباد: خرید ویلا در شهرک امیردشت
ایجاد شده در : 21 فروردین 1400 املاک 0 105

معرفی شهرک امیردشت کلار آباد: خرید ویلا در شهرک امیردشت

می توان گفت که یکی از زیباترین و منحصر به فرد ترین شهرک های ساحلی واقع در استان سر سبز مازندران، شهرک ساحلی امیردشت واقع در منطقه کلار آباد می باشد. شهر کلار آباد واقع در شهرستان عباس آباد از توابع استان مازندران می باشد که به عنوان یک منطقه توریستی – گردشگری شناخته شده می باشد. شهرک کلار آباد در نزدیکی ساحل و در همجواری با متل قو قرار دارد که علاوه بر داشتن آب و هوایی مطبوع و معتدل و همچنین توریست پذیر بودن، سبب توجه خیل عظیم سرمایه گذاران برای ساخت پروژه های ویلاسازی در این منطقه خوش آب و هوا گردیده است. از این رو شهرک سازی های متنوعی در این منطقه صورت گرفته است که در این بین می توان گفت شهرک ساحلی امیر دشت مازندران ، یکی از بزرگترین شهرک های ساحلی در منطقه خوش آب و هوای کلار آباد مازندران می باشد. بنابراین اگر به دنبال شهرکی با تمامی امکانات فول و لاکچری می باشید، این شهرک می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

شناخت کلی از ویژگی های شهرک ساحلی امیر دشت مازندران

شهرک ساحلی امیر دشت واقع در استان سر سبز مازندران در سال 1351 هجری شمسی، توسط شادروان مهندس علی اصغر توکلیان طراحی و ساخته شده است. طراحی زیبا و دیدنی شهرک در حاشیه جنگل و سواحل دریای خزر ، چشم انداز بی نظیری به این شهرک بخشیده است . این شهرک واقع در زمینی به وسعت 100 هکتار که بالغ بر 600 قواره شهرک در متراژ های بزرگ که حداقل متراژ ویلاهای آن از 1000 متر شروع و تا 2600 متر هم می رسد در آن به چشم می خورد که با معماری بسیار زیبا ساخته و طراحی شده است.  همچنین به لحاظ دسترسی به کلیه امکانات رفاهی ، تفریحی و نزدیکی به جاده اصلی با حساسیت و وسواس خاصی پی ریزی و مورد توجه قرار گرفته شده است.

معرفی شهرک امیردشت

معرفی شهرک ساحلی امیردشت

در خصوص مشخصات و ویژگی کلی ویلاهای شهرک باید گفت که برخی از ویلاها با توجه به متراژ آنها دارای 8 اتاق خواب می باشند. همچنین محوطه داخلی ساختمان ویلاها، طوری طراحی شده است که سالن پذیرایی نسبتاً بزرگی در دسترس عموم قرار گرفته است و طراحی های پلان برای ویلاهای شهرک به مانند طراحی یک پنت هاوس ساحلی در نظر گرفته شده است.

باید اذعان داشت که معماری به کار رفته در ساخت ویلاهای این شهرک در سبک های معماری کلاسیک، مدرن و یا معماری ترکیبی رومی و مدرن ساخته شده است. همچنین آنچه که این شهرک را از مابقی شهرک های لاکچری و لوکس واقع در کلار آباد مجزا می نماید، آن است که بسیاری از ویلاها این شهرک، شبیه به باغ ویلا و یا کاخ ویلا ساخته شده اند.

ورودی شهرک با یک خیابان اصلی شروع می شود که دو سمت آن به کوچه های فرعی منتهی می گردد. در خصوص تعداد کوچه ها باید گفت که تعداد آن ها از حدود 34 کوچه شمالی، 34 کوچه جنوبی، 34 کوچه شرقی و 34 کوچه غربی تشکیل شده است که در مجموع چیزی حدود 68 تا 70 کوچه فرعی و 2 خیابان اصلی تشکیل شده که یک خیابان در انتهای شهرک می باشد که 2 خیابان اصلی دیگر را به یکدیگر متصل می سازد.

محوطه سازی شهرک نیز بسیار دقیق و حساب شده صورت گرفته است . انتخاب دقیق و درست گل ها و گیاهانی که با شرایط اقلیمی و آب و هوایی منطقه متناسب باشد از نکات بسیار ظریف و هوشمندانه شهرک می باشد.

همچنین باید گفت که شهرک ساحلی امیر دشت از یک پلاژ ساحلی اختصاصی با متراژ حدود 4000 متر برخوردار می باشد که از امکانات رفاهی همچون رستوران ، تفریحات آبی برخوردار است. همچنین دسترسی زیر زمینی جهت پیاده روی خانوادگی و یا گروهی که از داخل شهرک به سمت ساحل طراحی شده است که مخصوص ساکنین شهرک می باشد .

عکس هوایی شهرک امیردشت

نکته بسیار مهمی که در خصوص ساخت ویلا در شهرک های ساحلی می باشد ، تامین امنیت این نوع از شهرک ها است. در این بین شهرک ساحلی امیر دشت مازندران از امنیت فوق العاده ای برخوردار می باشد. باید گفت که در جهت حفظ و بالا بردن سطح امنیت، شهرک دارای یک درب ورودی اصلی می باشد که تمامی ورودی و خروجی به آن از طریق دوربین های پلاک خوان چک می گردد. یعنی دوربین های پلاک خوان ، پلاک خودروهای متعلق به مالک ویلا در شهرک را از طریق سیستم ثبت پلاک که از قبل در حافظه کنترل امنیتی آن ثبت گردیده است را بر همان اصل، شناسایی و ردیابی می کند. همچنین خیابان ها و محل تردد ساکنین شهرک نیز به دوربین مدار بسته مجهز می باشد. وجود نگهبانانی که به صورت 24 ساعته ( در سه شیفت کاری ) از شهرک محافظت می کنند ، یکی دیگر از نکات مهم در افزایش ضریب امنیت شهرک می باشد.

خرید ویلا در شهرک ساحلی امیر دشت مازندران

شهرک ساحلی امیر دشت مازندران یک نمونه از شهرک های لاکچری و بسیار لوکس واقع در استان پهناور مازندران می باشد. این شهرک از کلیه امکانات رفاهی – ورزشی – تفریحی همچون زمین فوتبال ، تنیس، والیبال، وجود پارک جنگلی ، زمین بازی مخصوص بچه ها و تفریحات آبی برخوردار می باشد . همچنین اکثر ویلاها مجهز به امکانات رفاهی همچون استخر، سونا و جکوزی می باشد که مستقیماً بر قیمت تمام شده خرید ویلا در این شهرک تاثیر گذار می باشد. بنابراین با توجه به میزان و وسعت ویلا و برخورداری آن از امکانات رفاهی می بایست بیان کرد که قیمت ویلا در این شهرک چیزی حدود 30 تا 50 میلیارد تومان برآورد شده است.

ویلا شهرک امیردشت

همچنین در خصوص خرید ویلا در شهرک ساحلی امیر دشت مازندران باید دانست که قدمت و ساخت شهرک به حدود دهه 50 شمسی باز می گردد . اما باید توجه داشت که در تهیه و ساخت این شهرک از بهترین و زبده ترین گروه معماری و مهندسین سازه استفاده شده است و ساخت ویلاها با رعایت تمامی استانداردهای مهندسی و بهترین مصالح روز ساخته و پرداخته شده است. همچنین توجه به چشم انداز بی نظیر ساحلی و جنگلی نمایی بسیار زیبا و شکیل به شهرک داده است که خود توجه به نبوغ و ذهن خلاق مهندسین آن می باشد.

نکته دیگری که در خصوص خرید ویلا در شهرک ساحلی امیر دشت مازندران می بایست بیان نمود آن است که اکثر ویلا ها ( حدود 80 درصد ویلاها ) دارای سند شاهنشاهی ( سند شخصی ) می باشند و ما بقی ویلاها دارای سند بنیادی هستند. همچنین یک نکته مهم در خصوص شهرک امیر دشت آن است که این شهرک از لحاظ اجاره دادن با یکسری محدودیت ها روبرو می باشد. در حقیقت اجاره دادن ویلا در این شهرک ممنوع است، مگر در شرایط استثنایی و بسیار محدود که در این صورت هم اجاره آن نیز به صورت سالانه ثبت می گردد.

نظر خود را در خصوص شهرک امیردشت با ما در میان بگذارید


اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

ثبت نظر :

دسته بندی ها