آشنایی با شهرک ساحلی ایزدشهر: خرید ویلا در شهرک ایزدشهر
ایجاد شده در : 09 اردیبهشت 1400 املاک 0 79

آشنایی با شهرک ساحلی ایزدشهر: خرید ویلا در شهرک ایزدشهر

شهرک ساحلی ایزدشهر یکی از شهرک های قدیمی و خوش نقشه واقع در استان همیشه سرسبز و پهناور مازندران ، شهرک ایزدشهر می باشد . این شهرک که نمونه ای از شهرک های برند و قدیمی به حساب می آید در زمینی به مساحت 378000 متر مربع ( تقریباً در حدود 38 هکتار ) در فاصله 8 کیلومتری غرب محمود آباد و در 7 کیلومتری شرق  شهر نور واقع گردیده است . ساخت و ساز در شهرک ساحلی و بسیار زیبای ایزدشهر به اوایل دهه 50 شمسی باز می گردد اما فعالیت آن به طور رسمی از دهه 60 شمسی به بهره برداری رسیده است.
شهرک ساحلی ایزدشهر

یکی از شهرک های ساحلی واقع در استان مازندران ، شهرک ایزدشهر می باشد . به لحاظ جغرافیایی این شهرک در مرکز شهرستان نور واقع شده است که به لحاظ برخورداری از امکانات گردشگری – تفریحی و ورزشی مورد پسند و استقبال جمع بسیاری از گردشگران به این استان واقع گردیده است. شهرک ساحلی ایزدشهر جزء شهرک های قدیمی به حساب می آید که دارای دو نوع ساخت و ساز می باشد . ساخت و ساز به صورت ویلایی و هم مسکونی در متراژهای مختلف ، این شهرک را به گزینه مطلوبی برای خریداران تبدیل نموده است. در ساخت و ساز ویلا در این شهرک سعی شده است که از بهترین متریال های لوکس و مدرن در کنار مهندسینی مجرب و حرفه ای استفاده شود.

ورودی شهرک ایزدشهر

همانطور که بیان گردید شهرک ایزدشهر در زمینی به مساحت 38 هکتار بنا شده است که حدود 413 قطعه واحد آن به صورت ساخت و ساز ویلایی در متراژهای مختلف تعبیه شده است. واحد های ویلایی این شهرک ساحلی هم به صورت همکف و هم دوبلکس ساخته شده است . همچنین در این شهرک حدود 359 واحد آپارتمان به صورت 5 بلوکه ساخته شده است . معماری این شهرک ساحلی بسیار زیبا هم به صورت مدرن و هم کلاسیک با بهترین نوع مصالح ساخته و پرداخته شده است.

توجه به زیباسازی شهرک به لحاظ پوشش گیاهی می تواند از مهمترین نقاط قوت شهرک به حساب آید . استفاده و به کار گرفتن از درختان و گیاهانی زینتی  در دو طرف خیابان های اصلی شهرک و هم در خیابان های فرعی ، سبب شده است که بر زیباسازی نمای بیرونی شهرک دو چندان افزوده است. همچنین مالکین ویلاها با توجه به حیاط دار بودن ویلاهایشان اقدام به آراستن و تزئین محوطه خانه های خود نموده اند که این امر در زیباسازی شهرک بسیار قابل توجه می باشد.

شهرک ایزدشهر به دلیل نزدیکی به شهرستان نور از امکانات گردشگری و تفریحی بسیار زیادی برخوردار می باشد . مثلاً می توان گفت که یکی از بزرگترین پارک های جنگلی ایران با نام پارک جنگلی ایزدشهر که بالغ بر 15 هزار هکتار اراضی جنگلی دارد در نزدیکی شهرک ساحلی ایزدشهر واقع گردیده است .

همچنین شهرک ساحلی ایزدشهر به لحاظ برخورداری از امکانات رفاهی – تفریحی و ورزشی بسیار مجهز ، مطابق با سایر شهرک های برند استان های شمالی پیشرفت قابل توجه ای کرده است . برخورداری شهرک از وجود دو پارک بزرگ پرتقالستان و نارنجستان بر زیبایی آن افزوده است. پارک بزرگ پرتقالستان در ضلع غربی شهرک و پارک نارنجستان نیز در ضلع شرقی شهرک ایزدشهر واقع گردیده است که دستیابی به آن برای کلیه ساکنین شهرک راحت و امکانپذیر می باشد. علاوه بر این دو پارک بزرگ و زیبا ، در میانه شهرک نیز پارک بزرگی تعبیه شده است که جهت گرد آمدن خانواده ها و برگزاری جشن و مراسمات می تواند بسیار مناسب باشد.

آشنایی با شهرک ایزدشهر

همچنین برای رفاه حال ساکنین شهرک در داخل آن فروشگاه های اغذیه ، پوشاک و همچنین عابر بانک تعبیه شده است . همچنین ساخت رستوران های خانوادگی و کافی شاپ برای جوانان از نکات مهم دیگر در این شهرک برند می باشد.

همچنین ساخت سالن های ورزشی به همراه امکاناتی چون زمین والیبال ، زمین بسکتبال می تواند از نکات قابل توجه در این شهرک ساحلی خوش آب و هوا باشد. همچنین اختصاص دادن ساختمانی به امکانات مجهز همچون استخر رو باز ، سونا و جکوزی از دیگر تفریحات این شهرک می باشد.

همچنین به دلیل همجوار بودن شهرک با ساحل بکر و بی نظیر دریای خزر ، وجود تفریحات آبی در کنار رستوران های ساحلی و آلاچیق های بسیار زیبا می تواند لحظات بسیار نابی را برای ساکنین شهرک رقم بزند.

خرید ویلا در شهرک ایزدشهر

خرید ویلا و یا آپارتمان در شهرک های شمالی به دلیل برخورداری از امکانات رفاهی – تفریحی و ورزشی در چند سال اخیر با استقبال بسیار خوبی از سوی مخاطبین روبرو شده است . همچنین توجه به امنیت و میزان محافظت از ویلا از دستبرد سارقین در شهرک های شمالی سبب شده است که خرید و فروش ویلا در شهرک ها روندی صعودی داشته باشد. در این میان شهرک ساحلی ایزدشهر با داشتن نگهبانانی که به صورت شبانه روز و در سه شیفت کاری فعالیت می نمایند ، ضریب امنیت بسیار خوبی را برای شهرک مهیا نموده اند .

همچنین شهرک ساحلی ایزدشهر به دلیل برخورداری از موقعیت بسیار عالی همچون نزدیکی به نوار ساحلی ، نزدیکی به جاده جنگلی ، دسترسی آسان و بسیار راحت به بازارهای محلی و مراکز رفاهی داخل شهر، سبب شده است که به لحاظ خرید و فروش بسیار مورد توجه واقع شود .

 همچنین دسترسی نزدیک این شهرک به جاده های اصلی منتهی به پایتخت همچون نزدیکی به جاده هراز و جاده کندوان امکان خرید و فروش ویلا در این شهرک را افزایش داده است. در خصوص خرید ویلا در شهرک ایزدشهر می بایست گفت که ویلاها با توجه به امکانات و متراژ آنها دارای قیمتی متفاوت می باشند .

همچنین این شهرک ساحلی به مانند برخی دیگر از شهرک های ساحلی مازندران امکان اجاره دادن ویلا در آن امکانپذیر می باشد. در این شهرک ، ویلاها هم به صورت روزانه و هم هفتگی اجاره داده می شوند . آنچه که مهم می باشد مبلغ اجاره کردن ویلا می باشد که با توجه به متراژ ویلا و برخورداری آن از امتیازات رفاهی و اینکه اجاره نمودن ویلا در چه ایامی از سال صورت می گیرد ، دارای رنج قیمت متفاوتی می باشد.


اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

ثبت نظر :

دسته بندی ها