آشنایی با شهرک ساحلی خانه دریا: خرید ویلا در شهرک خانه دریا
ایجاد شده در : 09 اردیبهشت 1400 املاک 0 292

آشنایی با شهرک ساحلی خانه دریا: خرید ویلا در شهرک خانه دریا

شهرک خانه دریا در زمره قدیمی ترین و در عین حال جذاب ترین و مجهز ترین شهرک های برند واقع در استان همیشه سر سبز مازندران می باشد . ساخت و ساز این شهرک لوکس به اوایل دهه 50 شمسی باز می گردد . از این رو تا به امروز تغییرات بسیار محسوسی هم به لحاظ معماری و هم ساخت و سازهای ویلاهای جدید در آن صورت گرفته است. ترکیبی از معماری کلاسیک و مدرن در بافت ساحلی مازندران در مسیر سرخرود به سمت محمود آباد ، زیبایی و جلوه خاصی را به این خطه سر سبز بخشیده است.

شهرک زیبا و مدرن خانه دریا در زمینی به گستردگی 250 هکتار با حدود تقریباً 2 کیلومتر نوار ساحلی شنی از دریای خزر قرار گرفته است. مجموع کلی ویلاهای قدیمی و مدرن ساخته شده در این شهرک در حدود 1400 ویلا می باشد که علاوه بر وجود ویلا با متراژهای متعدد، بالغ بر 1000 واحد آپارتمان نیز در این شهرک پهناور ساخته و تاسیس شده است. متراژ هر یک از ویلاهای شهرک خانه دریا در حدود 600 تا 1000 متر مربع می باشد که بیشتر، ویلاهای قدیمی با متراژ بالاتر دیده می شوند .

شهرک ساحلی خانه دریا

شهرک خانه دریا با دو خیابان اصلی و 100 خیابان فرعی منتهی به ساحل دارای چشم اندازی بسیار زیبا و دوست داشتنی می باشد. در تمامی خیابان های اصلی و فرعی آن پوشش گیاهی بسیار متنوع با درختان سر به فلک کشیده در شهرک خود نمایی می کند که این امر بر زیبایی مثال زدنی شهرک دو چندان افزوده است.

ساخت و ساز ویلا در شهرک زیبای خانه دریا در همه جهات شمالی – جنوبی و شرقی – غربی ساخته شده است . نظم و یکپارچگی در معماری شهرک بسیار منظم و با دقت، مهندسی و سازماندهی شده است ، به گونه ای که هیچ یک از ساکنین شهرک با جا پارک برای خودروهای خود با مشکل روبرو نمی باشند.

اما آنچه که در شهرک قدیمی خانه دریا به مانند دیگر شهرک های ساخته شده در استان مازندران به چشم می آید ، بحث محدودیت در ارتفاع سازه می باشد. مقدار محدودیت ارتفاع برای ساخت و ساز ویلا و آپارتمان در این شهرک ساحلی در حدود 7/5 متر می باشد .

آشنایی با شهرک خانه دریا

نکته مهم دیگر در خصوص این شهرک ساحلی و برند، مسئله " محدودیت سطح اشغال " می باشد . محدودیت سطح اشغال یعنی طبق قوانین حاکم بر شهرک ، می بایست آنچه که در اساسنامه شهرک نوشته و به امضاء اعضای آن رسیده است ، بر اساس آن ساخت و ساز زمین انجام گیرد. بر این اساس محدودیت سطح اشغال در شهرک خانه دریا در حدود 45 درصد در نظر گرفته شده است. یعنی مالک یک قطعه زمین 600 متری می بایست حدود 45 درصد از سطح زمین خود را به ساختمان سازی اختصاص دهد و ما بقی آن را به محوطه و زیبا سازی فضای اطراف ویلای خود بپردازد.

نکته مهم درباره شهرک خانه دریا نحوه مدیریت و اداره نمودن این شهرک می باشد. اداره نمودن آن توسط جمعی از ساکنین خود شهرک تحت عنوان انجمن مالکان خانه دریا که دارای مدیر و اعضای هیئت مدیره می باشد، اداره و سرپرستی می شود .

شهرک ساحلی و برند و لوکس خانه دریا علاوه بر محیطی آرام و دلنشین با ساحلی بسیار زیبا و مفرح بخش دارای امکانات تفریحی و گردشی بسیار زیبایی می باشد. امکاناتی نظیر تفریحات ساحلی ، تفریحات آبی ، وجود استخر در داخل شهرک ، امکان شنای اختصاصی هم برای بانوان و هم آقایان مهیا شده است. همچنین  برخورداری شهرک از 4 رستوران با بهترین امکانات پذیرایی ، وجود سوپرمار کت ، خدمات عابر بانکی، دو زمین تنیس و سه زمین والیبال به همراه پارک بازی مخصوص بزرگسالان و کودکان ، امکانات بسیار راحت و قابل دسترسی را برای ساکنین شهرک فراهم نموده است.

خرید ویلا در شهرک خانه دریا

به لحاظ امنیت و برقراری آرامش ، شهرک ها بسیار قابل اطمینان تر از خانه های ویلایی مستقل در شمال کشور می باشند. آنچه که مسلم است مالکی که قصد خرید ویلا در منطقه ای در شمال کشور را دارد با هدف مسافرت و تفریحات آخر هفته و یا ایام تعطیلات آن را خریداری می نماید . از این رو مسئله تامین امنیت ویلا در اولویت قرار می گیرد. بنابراین خرید ویلا در شهرک مسکونی که دارای نگهبانانی به صورت شبانه روز می باشد ، می تواند گزینه ی بسیار مطلوبی باشد. شهرک خانه دریا با داشتن 120 نگهبان مجرب و کار بلد در سه شیفت کاری به طور شبانه روز از کل شهرک محافظت و نگهبانی می کنند. همچنین شهرک قدیمی خانه دریا برای افزایش ضریب امنیت شهرک از یک درب اصلی با دو بخش مجزا طراحی و ساخته شده است . یک بخش از این درب اصلی اختصاص به ورود و خروج مالکین اصلی شهرک را دارد که در گذشته با داشتن کارت تردد ، حق ورود و خروج به شهرک را داشتند . اما به مرور زمان و با مجهز کردن شهرک به سیستم های امنیتی ، استفاده  و نصب سیستم هوشمند پلاک خوان در جلوی درب ورودی اصلی از ورود هر گونه پلاک خودرو متفرقه که مربوط به ساکنین اصلی ویلا نباشد ، جلوگیری به عمل می آید. همچنین بخش دیگر ورودی درب اصلی به ساکنین دیگر شهرک که ویلا را اجاره نموده اند و یا به عنوان مهمان در شهرک حضور دارند، اختصاص داده شده است.

خرید ویلا در شهرک خانه دریا علاوه بر امتیازاتی چون مناسب بودن قیمت تمام شده و همچنین برخورداری از امنیت و آسایش ( به لحاظ قرار گرفتن در شهرک) ، دسترسی آسان و سریع به تفریحات مفرح بخش و نزدیکی به سوپرمارکت ها و رستوران ها می تواند گزینه بسیار مطلوبی باشد. مسلماً آنچه که بر قیمت نهایی خرید ویلا تاثیر گذار می باشد در وهله نخست، متراژ و مساحت آن می باشد. قیمت زمین در این شهرک برند از متری 20 میلیون تا 25 میلیون تومان برآورد شده است. ( البته با توجه به بازار متغیر زمین و مسکن ، تغییرات می بایست به روز رسانی گردد ). بنابراین با توجه به قیمت زمین ، قیمت ویلا در شهرک خانه دریا از 9 میلیارد تا 100 میلیارد تومان متغیر می باشد.

در خصوص شهرک خانه دریا علاوه بر متراژ ، فاصله قرار گرفتن ویلا از ساحل نیز بر قیمت نهایی ویلا تاثیر گذار می باشد. در واقع خانه هایی که از نوار ساحلی دورتر باشند به مراتب ارزان قیمت تر از خانه های نزدیک به ساحل می باشند. همچنین با توجه به قدمت و بافت قدیمی شهرک ، نحوه چیدمان و دکوراسیون داخلی و نوسازی نمای بیرونی ویلا نیز در قیمت آن بی تاثیر نمی باشد.

نکته مهم دیگر در خصوص شهرک خانه دریا مبحث اجاره دادن ویلا در آن می باشد که این موضوع آن را نسبت به برخی از شهرک های واقع در استان که به هیچ وجه امکان اجاره دادن ویلا در آنها امکانپذیر نمی باشد ، جدا نموده است. در شهرک زیبای خانه دریا اجاره ویلا به صورت روزانه ، هفتگی و ماهیانه امکانپذیر می باشد که قیمت اجاره رفتن ویلا با توجه به متراژ آن و برخورداری از امکانات رفاهی ویلا و موقعیت قرار گیری ویلا ، متفاوت می باشد.


اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

ثبت نظر :

دسته بندی ها