شهر محمود آباد
ایجاد شده در : 20 دی 1399 املاک 0 370

شهر محمود آباد

محمود آباد نام شهری ساحلی در مجاورت دریای خزر یا کاسپین است. این شهر مرکز شهرستان محمود آباد است و اقتصاد آن بر پایه گردشگری، ماهیگیری و کشاورزی بنا نهاده شده همچنین جالب است بدانید شهر محمود آباد نزدیکترین شهر ساحلی به تهران است!

موقعیت جغرافیای شهر محمود آباد:

در بر جاده اصلی بودن و در مجاورت دریای خزر همچنین جاده محمود آباد به سمت آمل ارتباط آن را با جاده هراز برقرار میکند.

از مهمترین شهرهای اطراف آن میتوان به؛ نور در غرب، آمل در جنوب و فریدونکنار و بابلسر در شرق اشاره کرد.

پیشینه تاریخی:

پیشینه تاریخی این شهر به قدرت تاریخی طبرستان و آمل بستگی دارد چراکه این شهر در زمان قدیم بخشی از آمل بوده و قدمت آمل هم در تواریخ مشخص است. آمل زمانی پایتخت طبرستان بوده است.

در شرق محمود آباد رودخانه‌ای به نام چایرود با خانه و آبادی هایی که در اطرافش وجود دارد جزء نخستین آبادی های این منطقه بوده همچنین از توسکا به عنوان قدیمترین محله یاد میشود.

موقعیت جغرافیایی:

از نظر جغرافیایی در ۵۳ درجه و ۱۶ دقیقه‌ی درازای شرقی و ۳۶ درجه و ۳۸ دقیقه پهنای شمالی قرار داشته و ارتفای این شهر از سطح دریا ۲۲ متر است.

محمودآباد

آب و هوا:

شهر محمود آباد از نظر تقسیمات اقلیمی جزوء اقلیم معدتل و مرطوب میباشد و بیشترین درجه‌ی حرارت در تابستان ها ۳۶ درجه بالای صفر و کمترین درجه‌ی حرارت در زمستان‌ها ۱- در جه سانتی گراد و زیر صفر است.

پوشش گیاهی:

در حومه شهرستان جنگل هایی از قدیم موجود بوده که بسیاری از آنها در روستاها کنار باغ‌ها و زمین های کشاورزی موجود است. دو جنگل معروف در حومه شهر که در سمت شرق جاده های آمل به محمود آباد بوده و به جنگل های تشبندان معروف میباشد که به چند قسمت تقسیم میگردد.

جنگل بونده تا شیرکلا که از روستای بونده تا بونجده و در قسمت جنوبی مسیر جاده آمل، محمود آباد تا روستاهای شهرستان نور متصل است.

درختان این جنگل از ممرز، بلوط، توسکا، افرا، شیردار، گردو، راش و …. میباشند.

امکانات شهر محمود آباد:

دسترسی آسان به امکانات و لوازم ساختمانی، وجود استادکاران ماهر و معماران مجرب در منطقه، امنیت سرمایه گذاری، دسترسی سریع به مناطق طبیعی از قبیل کوه، جنگل و …. همچنین حداقل فاصله زمانی و مکانی با تهران که موجب دسترسی راحت‌تر و روانتر به امکانات و سازه‌ای احداث میباشد. عدم ترافیک در ایام تعطیلات رسمی و مذهبی و امکانات مناسب پزشکی درمانی منطقه از دیگر امکانات محمود آباد میباشد

از مجهزترین شهربازی های شمال، سرزمین رویاهای محمود آباد است. سرزمین رویاها یا پلاژ خط آهی، مناسب‌ترین ساحل برای شما و تفریحات ساحلی است. این پارک ساحلی با داشتن شهربازی، آلاچیق، قایق سواری و سفره خانه سنتی و رستوران‌هایی که در اطرافش است میتواند لحظات خوبی را برایتان رقم بزند. طرح سالم سازی دریا در این ناحیه انجام شده و پلاژهای مخصوص مردان و بانوان بصورت مجزا تعبیه شده است.

هتل شرکت نفت شهر محمود آباد:

این مجتمع ۵۰۹ واحد اقامتی دارد که شامل برج‌ها و ویلاها میباشد. این مجموعه ۴ رستوران را در خود جای داده است که شامل قست فود، چایخانه، سفرخانه جنگلی و ویلا برج است. امکانات ورزشی در این مجموعه به خوبی فراهم شده که میتوان به پینت بال، پیست دوچرخه سواری، سوارکاری و پلاژهای شنا اشاره کرد.

پارک شهرداری از دیگر اماکن تفریحی این شهرستان ساحلی میباشد. این پارک ار فضای سبز بسیار مناسبی جهت استراحت برخوردار میباشد و از امکانات خوبی چون شهربازی،‌ کافی شاپ، فضای سبز مناسب و محل مناسب شنا برخوردار میباشد.

شرکت نفت محمود آباد

پینتبال محمودآباد

روستای خشت سر:

این روستا از شمال به دریای کاسپین، از جنوب به جنگل های انبوه شمال، از سمت شرق به شهرستان محمود آباد و از غرب به ایزدشهر منتهی میشود. روستای خشت سر به دلیل پیشرفت بسیار قوی در دهه اخیر و قرار گیری در بهترین منطقه از شمال میتوانید گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری و یا خرید ویلا در شمال باشد.

اگر قصد خرید ویلا در ساحل محمود آباد و یا محدوده این شهر را دارید میتوانید از اینجا ویلاهای مختلفی را مشاهده کنید.


اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

ثبت نظر :

دسته بندی ها