لاندری چیست؟
ایجاد شده در : 25 دی 1399 املاک 0 470

لاندری چیست؟

لاندری چیست و در کجای ویلا قرار دارد؟ لاندری با نام لاتین Loundry به مکانی که عمل شستشوی لباس ها در انجام میشود گفته میشود. در زمان گذشته این مکان ها در جوار رودخانه‌ها قرار داشتند و خانم ها برای شستن لباس ها از آب رودخانه استفاده میکردند اما رفته رفته با انقلاب های صنعتی ماشین های لباس شویی جای خود را در میان خانه ها باز کردند.

هنگامی که هدفتان خرید ویلا در شمال باشد بدون شک با فضای لاندری یا رختشورخانه روبرو شدید ولی با نام اصلی آشنا نبودید، این فضا معمولا در میان کابینت های آشپزخانه قرار داشته و شیرآلات و خروجی های آب مورد نیاز برای آن تعبیه شده است. این فضا درست همان قسمت قرار گیری ماشین لباسشویی است، البته باید بگوییم این حالت در خانه هایی که متراژ بنای کمتری مانند آپارتمان ها دارند اعمال میشود ولی در خصوص ویلاهای اکازیون برای لاندری یک اتاق مستقل با تمامی امکانات لازم در نظر گرفته شده است.

طراحی رختشورخانه یا لاندری

رختشورخانه همانطور که از نامش مشخص است به اتاق مخصوص شست و شوی لباس گفته میشود، اولین لازمه این اتاق دارا بودن انشعابات لازم و سپس نزدیک بودن به تراس نشیمن و یا حیات خلوتی برای آویز کردن لباس ها است.

اصولا اتاق لاندری در نزدیکی خواب ها قرار دارند چراکه لباس چرک ها در اتاق خواب ها جمع آوری میشوند و بدین صورت دسترسی به رختشورخانه سریعتر میشود همچنین در ویلا مدرن اتاق رختشور خانه بصورت مستر است و یک تراس مجزا برای آویز کردن لباس ها تعبیه شده است. رختشورخانه‌ها دارای ماشین های لیاسشویی مختلف قبیل خشک کن، ماشین اتو و ... هستند و همچنین فضایی مجزا برای جمع آوری لباس چرک ها فراهم شده است.

لاندری

پارتیشن بندی

یکی از طراحی هایی که در خرید ویلا با آن روبرو شده اید پارتیشن بندی قسمت های مختلف ویلا است، این پارتیشن بندی از قسمت های مختلف آشپزخانه شروع شده و اتاق های کلوزت و فضای رختشور خانه را در بر میگیرد. پارتیشن بندی در رختشور خانه میتواند به قسمت های مختلفی تقسیم شود، کمدی برای قرار گیری لباس های خانگی و مجلسی همچنین شما میتوانید لباس ها را بر اساس جنسیت خانه تفکیک کنید و آنها را در کمدهای مجزا قرار دهید.

فضای پرو لباس هم برای این قسمت در نظر گرفته میشود چراکه تمامی لباس ها اصولا در این قسمت قرار دارند و در نهایت محل مناسبی برای پرو کردن میباشد. برای این اتاق پرو معمولا آیینه قدی، مبلمانی برای نشستن و میز آرایش در نظر گرفته میشود.

پارتیشن بندی ویلا


اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

ثبت نظر :

دسته بندی ها