معرفی شهرک دریابیشه: خرید ویلا در شهرک دریابیشه
ایجاد شده در : 24 فروردین 1400 املاک 0 253

معرفی شهرک دریابیشه: خرید ویلا در شهرک دریابیشه

شهرک جنگلی دریابیشه جزء یکی از قدیمی ترین و در عین حال لوکس ترین شهرک های ویلایی در استان پهناور و همیشه سر سبز مازندران می باشد . این شهرک لوکس و بسیار زیبا و دیدنی که ما بین دریا و جنگل قرار گرفته است در نزدیکی نوشهر و شهرک رویان واقع گردیده است که نزدیکی به این دو شهر بر اهمیت آن دو چندان افزوده است.

شهرک لوکس و لاکچری دریابیشه در دهه 50 شمسی توسط مهندس محمد تقی برقعی ساخته و احداث گردیده است. مساحت کلی شهرک چیزی در حدود 80 هکتار می باشد که از مساحت کل آن 15 هکتار جزء مشاعات ساحلی و جنگلی محسوب می شود که  حدود 12 هکتار آن به ساحل شهرک ، اختصاص داده شده است .

ورودی شهرک دریا بیشه

آنچه که در خصوص سبک معماری شهرک می بایست بیان کرد آن است که شهرک به دلیل قدمت طولانی آن از دو معماری مدرن و کلاسیک بهره مند می باشد. یعنی با گذشت زمان بسیاری از مالکین اقدام به ساخت و ساز و یا تعمیر مجدد ویلای خود نموده اند. بنابراین ترکیب این دو سبک، نمای بسیار خاصی به شهرک بخشیده است.

در خصوص تعداد و تراکم ویلا در شهرک نیز می بایست بیان کرد که بالغ بر 380 تا 390واحد مسکونی در داخل شهرک ساخته شده است که ویلاها علاوه بر امکانات رفاهی از داشتن حیاط و وجود استخر در محوطه برخوردار می باشند.

شهرک جنگلی دریابیشه مجهز به امکانات رفاهی، تفریحی و ورزشی می باشد . وجود زمین فوتبال ، بسکتبال، والیبال ، تنیس، زمین بازی برای کودکان ، پارک کودکان و بزرگسالان، نزدیکی به دریا و برخورداری از تفریحات دریایی ( قایق سواری و جت اسکی ) ، وجود رستوران و کافی شاپ در نزدیکی ساحل از مهمترین امکانات رفاهی و ورزشی آن می باشد.

نکته مهم دیگر در خصوص خدمات رفاهی، برخورداری شهرک از خدمات پزشکی و اورژانسی و همچنین خدمات تعمیرات و نگهداری می باشد  .

ویژگی مهم دیگر در خصوص شهرک جنگلی دریابیشه ، مربوط به قوانین ساخت و ساز در آن می باشد. با توجه به سن بنا در شهرک دریابیشه بسیاری از مالکین اقدام به بازسازی و یا ساخت ویلا در شهرک می نمایند. اما ساخت ویلا با محدودیت ارتفاع روبرو می باشد . در حقیقت از قوانین حاکم در شهرک آن است که ارتفاع ویلا نباید بالاتر از 9/5 متر باشد و ترجیحاً مجوز فقط جهت ساخت ویلاهای دوبلکس داده می شود.

نکته مهم دیگر در خصوص خرید ویلا در شمال که می بایست مورد توجه و اهمیت قرار داده شود، بحث تامین امنیت و محافظت از ویلا می باشد. توجه به امنیت و محافظت از ویلا از آن جهت مهم و حائز اهمیت می باشد که اکثریت مالکین ویلا در زمان تعطیلات از ویلا استفاده می نمایند . بنابراین در بیشتر مواقع در ویلا حضور ندارند. از این رو تامین امنیت ویلا در وهله نخست از خود خرید ویلا مهم تر و با ارزشمند تر می باشد. بنابراین خرید ویلا شهرکی از این رو با ارزش و مفید تلقی می شود که علاوه بر وجود حفاظ و دیواری مستحکم دور تا دور شهرک که از دستبرد و سرقت نمودن اسباب و اثاثیه ویلا جلوگیری می نماید ، برخورداری شهرک از وجود نگهبانانی است که به صورت تمام وقت از کل شهرک حفاظت و مراقبت به عمل می آورند. بنابراین امنیت خرید ویلا شهرکی به مراتب بالاتر و با ارزشمند تر می باشد.

 

فضای شهرک دریا بیشه

در این خصوص شهرک جنگلی دریابیشه نیز از تدابیر امنیتی فوق العاده ای برای افزایش ضریب امنیت شهرک استفاده نموده است. بنابراین مسئله نخست در باب تامین امنیت شهرک دریابیشه، تردد و ورود و خروج به آن می باشد. تمامی رفت و آمدها به داخل شهرک از طریق یک درب اختصاصی که در جلوی ورودی شهرک تعبیه شده است ، انجام می گیرد. این بدان معنا می باشد که از ورود افراد متفرقه به داخل شهرک جلوگیری به عمل می آید . همچنین اگر مهمان و یا آشنای یکی از ساکنین شهرک، درخواست ورود به داخل آنجا را داشته باشد ، نگهبان جلوی درب اصلی هماهنگی های لازم را با مالک ویلا انجام می دهد ، سپس با تایید و موافقت مالک ویلا ، اجازه ورود داده می شود.

همچنین علاوه بر تامین امنیت شهرک توسط حضور نگهبانانی که به صورت 24 ساعته و در سه شیفت کاری اعمال وظیفه می نمایند ، کلیه قسمت ها و بخش های شهرک نیز مجهز به دوربین های مدار بسته می باشد که کاملاً بازرسی و کنترل می شوند.

خرید ویلا در دریابیشه

در خصوص خرید ویلا در شهرک جنگلی دریابیشه آنچه که در اولویت نخست قرار می گیرد ، اعتبار و شهرت شهرک می باشد. یعنی قبل از اقدام به خرید ویلا در این شهرک ، کلیه سوابق مربوط به خریدار مورد بررسی و واکاوی لازم قرار می گیرد . چرا که اجازه سکونت به هر مالکی داده نمی شود که مبادا از شهرت و اعتبار این شهرک قدیمی و معتبر کاسته شود.

همچنین کلیه واحد های موجود در شهرک دریابیشه ، مجهز به سند عرصه و عیان می باشند که این امر می تواند نقطه عطفی در خرید ویلا در این منطقه به حساب آید.

نکته مهم دیگر در خصوص خرید ویلا در شهرک جنگلی دریابیشه آن است که متراژ ویلا در این شهرک برند و قدیمی بالاست و چیزی ما بین 400 تا 1000 متر مربع می باشد . ( آخرین نرخ قیمت برای هر متر مکعب زمین در این شهرک ، چیزی در حدود متری 30 میلیون تومان تخمین زده شده است ). از این رو قیمت ویلا در این شهرک لوکس بسیار بالا می باشد. از آنجا که این شهرک دارای قدمتی طولانی می باشد ، بنابراین هم دارای ویلاهایی با بافت قدیمی و هم ویلاهایی با بافت جدید و مدرن می باشد . لذا قیمت ویلاهای قدیمی چیزی در حدود 18 تا 20 میلیارد تومان می باشد و قیمت ویلاهای نوساز نیز از 25میلیارد تومان به بالا برآورد می گردد. ( آنچه که می بایست در خصوص خرید ویلا بیان کرد آن است که متراژ زیر بنا و برخورداری ویلا از امکانات رفاهی تاثیر مستقیمی بر قیمت ویلا خواهد داشت ).

آنچه که می بایست از قبل در خصوص خرید ویلا شهرکی در شمال ، مورد توجه قرار داد آن است که شهرک های ویلاسازی به خاطر کلیه خدمات رفاهی و امنیتی که به ساکنین ویلا ارائه می دهند در قبال آن مبالغی را به عنوان شارژ دریافت می نمایند. در خصوص شهرک جنگلی دریابیشه نیز می بایست بیان کرد که این خدمات رفاهی با توجه به میزان متراژ ویلا و استخر موجود در محوطه ، مبلغی در حدود 4 تا 7 میلیون تومان می باشد که به صورت سالیانه از کلیه مالکین ویلا دریافت می گردد.


اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

ثبت نظر :

دسته بندی ها