معرفی شهرک ساحلی خزرشهر: قیمت و خرید ویلا در شهرک خزرشهر
ایجاد شده در : 31 اردیبهشت 1400 املاک 0 85

معرفی شهرک ساحلی خزرشهر: قیمت و خرید ویلا در شهرک خزرشهر

ویژگی های شهرک ساحلی خزرشهر واقع در استان مازندران

شهرک ساحلی خزرشهر از دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است. بخش شمالی شهرک در حدود 120 هکتار مساحت و قواره زمین آن در حدود 1270 متر می باشد . همچنین بخش جنوبی شهرک، مساحتی در حدود 480 هکتار و 1280 متر قواره زمین دارد . متراژ ویلاها در این شهرک برند مختلف می باشد. ویلاهای قدیمی تر دارای متراژ های بالای 1000 متر می باشند . اما در این شهرک ، ساخت و ساز ویلا با متراژهای متفاوت دیده می شود. باید گفت که مساحت زمین در آن حداقل از 600 متر آغاز و تا حدود 1400 متر هم می رسد.

ورودی شهرک خزرشهر

ورودی شهرک خزرشهر

قدمت شهرک ساحلی خزرشهر اگرچه طولانی می باشد اما معماری ساخت ویلاها در آن مدرن و سلطنتی می باشد که این امر منجر گردیده که جلوه بسیار زیبا و خاصی در شهرک پدیدار گردد. ساخت و ساز در این شهرک به مانند شهرک های دیگر استان ، دارای محدودیت در ارتفاع و هم سطح اشغال دارد . محدودیت ارتفاع در این شهرک در حدود 9 متر و سطح اشغال نیز در حدود 35 تا 40 درصد مد نظر گرفته شده است.

برخورداری ویلا از میزان امکانات رفاهی همچون استخر ، سونا ، جکوزی و ... به متراژ و مساحت ویلا بستگی دارد . اما خود شهرک نیز امکانات رفاهی – تفریحی و ورزشی بسیار مناسب برای تمامی ساکنین، اختصاص داده است . برخورداری شهرک از وجود 3 رستوران به همراه کافی شاپ که اکثراً در نزدیکی نوار ساحلی واقع شده اند ، نمونه ای از آن می باشد. همچنین وجود زمین بازی ، زمین فوتبال ، زمین تنیس ، زمین بسکتبال و والیبال می تواند لحظات مفرح بخشی را برای ساکنین شهرک وجود آورد. همچنین برخورداری از وجود سوپرمارکت در داخل شهرک، می تواند نمونه ای دیگر از امتیازات رفاهی آن به شمار آید.

مهمترین مسئله در خصوص خرید ویلا شهرکی ، برخورداری شهرک از سطح امنیت بالا می باشد . شهرک برند و ساحلی خزرشهر نیز از این امتیاز برخوردار می باشد. اگر چه این شهرک از دو بخش تشکیل شده است اما وجود گیت در ورودی هر دو بخش ، سبب گردیده است که از ورود کلیه افراد متفرقه بدون هماهنگی به درون شهرک جلوگیری به عمل آید. در هر دو بخش شهرک خزرشهر ، یک درب اصلی ورودی تعبیه شده است اما در بخش شمالی شهرک یک درب اصلی اضافی نیز برای زمان های اضطراری تعبیه شده است. در هر دو بخش شهرک بالغ بر 100 نگهبان به صورت شبانه روز و در سه شیفت کاری از شهرک محافظت می کنند. همچنین ورود و خروج به داخل شهرک برای ساکنین اصلی ویلاها می بایست با کارت تردد انجام گیرد و در صورت ورود مهمان ، می بایست از قبل با نگهبانی جلوی درب تمامی هماهنگی ها صورت گیرد.

نمایی از شهرک خزرشهر شمالی

نمایی بسیار زیبا از ویلایی در شهرک خزرشهر

در شهرک خزرشهر به مانند برخی از شهرک های شمالی ، امکان اجاره کردن ویلا وجود دارد . اجاره یا به صورت روزانه و یا سالیانه می باشد که مبلغ هزینه آن نیز با توجه به متراژ ویلا و برخورداری آن از امکانات رفاهی متفاوت می باشد.

آنچه که در زیبایی و خاص بودن شهرک ساحلی خزرشهر تاثیر گذار می باشد ، بی گمان محوطه و فضای سبز آن می باشد . تقریباً در حدود 50 هکتار این مجموعه، اختصاص به محوطه و فضای بسیار زیبای آن دارد. استفاده از درختچه های کوتاه قد و بلند قد با گیاهان زینتی و بومی بر شگفتی زیبایی این شهرک دو چندان افزوده است. از آنجا که این شهرک، قدیمی می باشد وجود درختان سرو بلند چندین ساله شکوه و عظمت بسیاری به شهرک بخشیده است. البته می بایست بیان کرد که مدیریت شهرک از باغبانان بسیار حرفه ای و آشنا به امور باغبانی استفاده می کند که ساکنین ویلاها می بایست هزینه مراقبت از محوطه و فضای سبز شهرک را به صورت شارژ ، پرداخت نمایند.

همچنین باید بیان نمود که اداره نمودن شهرک ساحلی خزرشهر توسط ساکنین آن صورت می گیرد . با انتخاب مالکین ویلاها ، گروهی به عنوان هیئت مدیره تشکیل شده است که نظارت دقیق در ساخت و ساز ویلاها و همچنین نگهداری از محوطه شهرک را بر عهده دارند. پرداخت شارژ در این شهرک به صورت سالیانه انجام می گیرد که بالغ بر 8 تا 9 میلیون تومان می باشد که این امر توسط هیئت مدیره شهرک جمع آوری می گردد.

خرید ویلا در شهرک خزرشهر

خرید ویلا در شهرک ساحلی خزرشهر

آنچه که به صورت مستقیم در قیمت نهایی ویلا تاثیر گذار می باشد ، علاوه بر مساحت ویلا ، برخورداری ویلا از امتیازاتی چون استخر ، سونا و جکوزی می باشد. همچنین سال ساخت ویلا اینکه قدیمی و یا نو ساخته شده باشد و توجه به نزدیکی ویلا به ساحل می تواند در قیمت ویلا بسیار تاثیر گذارد. آنچه که در شهرک ساحلی خزرشهر دیده می شود، قیمت ویلاهای قدیمی با توجه به مساحت آن در صورتی که در حدود 1000 متر قواره زمین آن باشد چیزی در حدود 60 تا 90 میلیارد ارزش گذاری شده است. البته قیمت ویلا با توجه به متراژ آن از حدود 16 میلیارد تومان شروع می شود.


اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

ثبت نظر :

دسته بندی ها