همه چیز درباره شهرک ساحلی دریاکنار
ایجاد شده در : 29 فروردین 1400 املاک 0 85

همه چیز درباره شهرک ساحلی دریاکنار

یکی دیگر از شهرک های ساحلی واقع در استان مازندران، شهرک ساحلی دریاکنار می باشد که در 5 کیلومتری شهرستان بابلسر به سمت فریدون کنار واقع گردیده است. شهرک دریاکنار در حقیقت یک شهرک ساحلی مسکونی – تفریحی است که بیشترین وسعت همجواری با دریای خزر را در میان شهرک های دیگر دارا می باشد. ساخت این شهرک بسیار زیبا به دهه 40 شمسی باز می گردد که با سبک معماری غربی و مدرن طراحی و ساخته شده است. مشهور است که مهندس طراح جناب آقای حسین امانت طراح مشهور برج آزادی نقش موثری در طراحی شهرک داشته است. شهرک دریاکنار از گذشته تا به امروز امکانات رفاهی – تفریحی و گردشگری خود را مطابق باب روز پیشرفت و گسترده نموده است.

شهرک ساحلی دریاکنار در زمینی به وسعت 300 هکتار ساخته شده است که حدود 50 هکتار از کل مساحت آن مربوط به مشاعات شهرک می باشد. در این شهرک پهناور سازه هایی چون ویلا و آپارتمان با تمامی امکانات مجهز در متراژهای متفاوت بنا شده است . همچنین برآورد شده است که کل تعداد پلاک های ساختمانی در شهرک بالغ بر 2430 عدد می باشد .

شهرک ساحلی دریاکنار دارای یک بلوار اصلی که دارای 17 خیابان فرعی می باشد ، طراحی و ساخته شده است . در سال های اخیر با توجه به اشتیاق افراد جهت ساخت ویلا در این شهرک ، تعداد خیابان های فرعی آن افزایش یافته است . ساختمان های ویلاها در دو جهت شرقی – غربی و شمالی – جنوبی بنا شده است. از خیابان یکم تا خیابان هفدهم آن ، همه مسیرها منتهی به ساحل دریا می باشد که حسی بسیار دلپذیر را برای ساکنین شهرک به وجود آورده است.

ورودی شهرک دریاکنار

شهرک ساحلی دریاکنار به مانند سایر شهرک های دیگر واقع در مازندران از امکانات رفاهی – تفریحی – ورزشی بسیار ممتازی برخوردار می باشد. با توجه به اینکه وجود استخر ، سونا فقط در برخی از ویلاهای لاکچری شهرک وجود دارد، طراحان شهرک سعی نموده اند که امکانات شنا و بهره مند شدن از تفریحات دریایی و ساحلی را برای همه مالکین شهرک فراهم نمایند. برای این منظور پلاژهای اختصاصی هم برای آقایان و هم برای بانوان ترتیب داده شده است . مثلاً باید گفت که در انتهای خیابان ششم شهرک ، پلاژ اختصاصی مربوط به آقایان و در انتهای خیابان هفدهم یک پلاژ اختصاصی مربوط به بانوان در نظر گرفته شده است که علاوه بر داشتن ساحل اختصاصی، امکان شنا کردن و آفتاب گرفتن نیز به صورت مجزا در آن تعبیه شده است.

البته باید خاطر نشان کرد که در داخل محوطه شهرک ، استخری به ابعاد 100 در 40 متر وجود دارد که چندین سال است بدون استفاده باقی مانده است اما در سال های اخیر مسئولین شهرک به فکر بهره برداری مجدد از آن افتاده اند.

از دیگر امکانات رفاهی شهرک می توان به وجود مغازه های سوپرمارکت و فروشگاه ها اشاره نمود که دسترسی آسان را برای ساکنین شهرک مهیا نموده اند. همچنین در داخل شهرک چندین بانک دولتی وجود دارد که کلیه امور بانکی را برای ساکنین شهرک سهل و آسان نموده اند. علاوه بر بانک ها در بیشتر نقاط شهرک ، خود پردازهایی نیز تعبیه شده است که به صورت شبانه روز خدمات دهی می نمایند.

همچنین شهرک مجهز به رستوران ساحلی می باشد . حدود 4 رستوران در کل شهرک دایر که با امکانات پذیرایی مجهز ، از ساکنین شهرک پذیرایی های متنوعی را به عمل می آورند.

نکته مهم در باب امکانات رفاهی شهرک ساحلی دریاکنار ، مبحث امنیت و محافظت از شهرک می باشد. همانطور که بیان گردید مالکین ویلاها به صورت مادام در تمامی طول سال در شهرک حضور ندارند . لذا فقط در ایام تعطیلات از ویلاهای خود استفاده می نمایند . بنابراین مسئله مهم، تامین امنیت ویلا می باشد. یکی از مهمترین دلایلی که خرید ویلا شهرکی با استقبال بیشتری روبرو می باشد در این نکته مهم می باشد. چرا که وجود نگهبانانی به صورت 24 ساعته از شهرک محافظت می نمایند و کلیه ورود و خروج افراد را زیر ذره بین قرار می دهند.

ویلا در شهرک دریاکنار

بنابراین در خصوص امنیت و محافظت از شهرک دریاکنار تدابیر سختی اتخاذ گردیده شده است. ورود و خروج به این شهرک به مانند اغلب شهرک های برند واقع در استان با سخت گیری هایی روبرو می باشد. برای ورود و خروج به داخل شهرک ، دو درب لحاظ گردیده شده است. درب شماره یک شهرک، مخصوص ساکنین ویلاها می باشد که با موافقت هیئت مدیره شهرک ( شهرک دریاکنار توسط هیئت مدیره متخصص و با تجربه ای اداره می گردد. یک مدیر به همراه هفت عضو هیئت مدیره و پلیس ساختمان بر کلیه امورات شهرک نظارت مستقیم دارند.) دارای کارت تردد می باشند. مهمانان و آشنایان مالکان ویلاها نیز از درب اختصاصی دوم که برای این امر منظور گردیده است و دارای کارت تردد میهمان می باشند ، ورود و خروج می نمایند.

به طور کل ، شهرک دارای  32 کادر نگهبان می باشد که به صورت شبانه روز و در شیفت های مختلف به امر محافظت و مراقبت از شهرک می پردازند. همچنین جهت بالا بردن ضریب امنیت شهرک ، در تمام خیابان های شهرک کیوسک های نگهبانی طراحی و احداث گردیده شده است. نکته مهم دیگر از ویژگی های ظاهری شهرک ساحلی دریاکنار ، پوشش گیاهی آن می باشد. در بخش باغبانی شهرک از گذشته تا به امروز سعی شده است که از بهترین پوشش های گیاهی که به لحاظ زیست محیطی و اقلیم شناسی با محیط هماهنگی های لازم را داشته باشد ، استفاده شود. از این رو شاهد آن هستیم که درختان و گیاهان بسیار زیبا با نظم و ترتیب حساب شده ای در دو طرف خیابان ها و کوچه ها آرایش و چیدمان شده اند.

البته باید بیان کرد که مدیریت شهرک در قبال خدماتی که در طول یک سال به کلیه ساکنین شهرک ارائه می دهد، شارژ دریافت می نماید که مبلغ آن با توجه به متراژ و همچنین نوع ساختمان اعم از آپارتمانی و یا ویلایی متفاوت می باشد.

محیط شهرک دریاکنار

 

خرید ویلا در شهرک ساحلی دریاکنار

جهت خرید ویلا در شهرک ساحلی دریاکنار می بایست بیان کرد که قیمت ویلا و یا آپارتمان در این شهرک زیبا همراه با فراز و نشیب های بسیار زیادی روبرو می باشد. متراژ ویلا در شهرک دریاکنار متغیر می باشد. ویلاهایی با مساحت 300، 350، 600 و گاهاً 1000 متر مربع در آن به چشم می خورد که متراژ زیر بنا مستقیماً بر قیمت نهایی ویلا تاثیر مستقیمی دارد.

 همچنین از نکات مهم شهرک دریاکنار آن است که محدوده ساخت ارتفاع در شهرک جهت واحدهای دوبلکس و حتی ساخت آپارتمان تا سقف  3 طبقه امکانپذیر می باشد.

بنابراین قیمت ویلاهای دوبلکس ، واحدهای آپارتمانی با متراژهای بالا و همچنین برخورداری ویلا از امکانات رفاهی همچون استخر- سونا- جکوزی می تواند بسیار بالا باشد. در حقیقت می بایست بیان کرد که بخش های مختلف شهرک با توجه به متراژ و برخورداری از امکانات متنوع، قیمت خرید ویلا از حدود 20 میلیارد تومان شروع می شود. در واقع ویلاهایی که دارای فول امکانات می باشند قیمتی در حدود 100 تا 150 میلیارد تومان برآورد می شود.

اما آنچه که می بایست در خصوص خرید ویلا در شهرک ساحلی دریاکنار به آن توجه نمود، آن است که کلیه امور محوله در خصوص خرید و فروش می بایست زیر نظر هیئت مدیره شهرک انجام گیرد.

نکته مهم دیگر در خصوص شهرک ها، آن است که معمولاً کمتر ویلایی در داخل شهرک برای اجاره دادن سپرده می شود. اگر به دنبال اجاره نمودن ویلا در شهرک دریاکنار می باشید باید به صورت سالیانه آن را اجاره نمایید. در حقیقت کمتر موردی پیدا می شود که به صورت روزانه و یا هفتگی اجاره داده شود. البته باید بیان کرد که مبلغ اجاره ویلا در شهرک دریاکنار بسیار بالا و ما بین 150 تا 200 میلیون تومان در سال می باشد.


اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

ثبت نظر :

دسته بندی ها