قیمت روز ملک در شمال - شهریور ۱۴۰۰
ایجاد شده در : 25 تیر 1400 املاک 11 1162

قیمت روز ملک در شمال - شهریور ۱۴۰۰

یکی از مباحثی که در شمال کشور همیشه به عنوان یک موضوع مهم در رسانه های اجتماعی مطرح است، قیمت ویلا در شمال است. معمولا خریداران و افرادی که قصد سرمایه گذاری در شمال را دارند از مهم بودن این موضوع مطلع هستند و دوست دارند با داشتن آگاهی کامل و اطلاعات کافی از منطقه مورد نظر اقدام به خرید کنند.

همانطور که میدانید قیمت ملک در شمال کشور در دو سال اخیر دستخوش تغییرات بسیاری شده، البته این تغییرات از گذشته تا بحال صعودی بوده و در طول ۱۲ سال سابقه کاری ما هیچوقت روند نزولی را در ملک های شمالی مشاهده نکردیم!

شمال کشور بخصوص مازندران یکی از مناطق محبوبی است که به علت داشتن آب و هوای فوق العاده و طبیعت بکر به عنوان یکی از المان های مهم در سرمایه گذاری، تفریحی و یا حتی زندگی دائمی تبدیل شده است،‌ از این رو ما در ویلاسه تصمیم گرفتیم تا بصورت ماهانه این مطلب را بروز رسانی کرده و شما را با قیمت های ماهانه در مناطقه شمالی آشنا کنیم.

قبل از هر چیزی باید بدانید که قیمت ویلا و زمین در شمال به عوامل های مختلفی از جمله ساحلی و یا جنگلی بودن، مستقل و یا شهرکی بودن، سازه ویلا و... بستگی دارد.

قیمت زمین در نوشهر

قیمت ملک در نوشهر

نوشهر به دلیل موقعیت جغرافیایی فوق العاده و فاصله کم بین جنگل و دریا به یکی از مناطق محبوب برای سرمایه گذاری و یا خوش نشینی تبدیل شده است، بدون شک قیمت ملک در این منطقه از دیگر مناطق بیشتر است!

در حال حاضر قیمت زمین مستقل با کاربری مسکونی در منطقه جنگلی نوشهر از متری ۶ میلیون تومان شروع میشود همچنین قیمت زمین در شهرک های نوشهر از متری ۷ میلیون تومان شروع میشود.

لازم به ذکر است که قیمت زمین در شهرک های مختلف متفاوت است، مجموعه های کوچک شهری از ۷ میلیون تومان شروع شده و تا ۱۷ میلیون تومان هم ادامه پیدا میکنند اما قیمت زمین در شهرک های برند مانند بهاران، گلشهر، دریابیشه و... از متری ۲۵ میلیون تومان شروع میشود!

قیمت زمین در نوار ساحلی نوشهر از قیمت بسیاری بالایی برخوردار است، قیمت زمین ساحلی با کاربری مسکونی از متری ۲۵ میلیون تومان شروع میشود و وابسته به سن شهرک و مشاعات آن مختلف است.

زمین های ساحلی با متراژ هکتاری از بین ۵ الی ۲۰ میلیون تومان ارزش گذاری میشوند و باید بدانید هرچقدر متراژ زمین بیشتر باشد، شاهد کاهش قیمت زمین نیز هستیم!

لازم به ذکر است که با افزایش فاصله از قواره اول ساحل، قیمت زمین کاهش پیدا میکند.

قیمت ملک در رویان

رویان به عنوان همسایه نوشهر و یکی از مناطق روبه پیشرفت از ارزش ریالی کمتری برخوردار است. رویان در سه سال اخیر پیشرفت چشمگیری داشته و گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری های نیمه سنگین است.

در حال حاضر قیمت زمین با کاربری مسکونی در منطقه جنگلی رویان از متری ۵ میلیون تومان شروع میشود که وابسته به مستقل و یا شهرکی بودن زمین است.

زمین های شهرکی در رویان از متری ۶ میلیون تومان شروع شده و گاها شاهد قیمت هایی تا ۱۵ میلیون تومان در برخی از شهرک های جنگلی نیز هستیم!

زمین های ساحلی رویان بسیار اندک هستند، مقدار زمین هایی باقی مانده با کاربری مسکونی بین ۲۰ الی ۲۵ میلیون تومان ارزش گذاری میشوند، هرچه از قواره اول ساحل دورتر میشویم شاهد کاهش قیمت ها نیز هستیم!

قیمت زمین در نور و چمستان

قیمت ملک در نور و چمستان

نور و چمستان به عنوان یکی از مناطق معروف جنگلی در مازندران به حساب می آیند که از زمان قدیم ساخت و سازهای بسیاری در این مناطقه انجام میشد.

در حال حاضر قیمت مناطق چمستان و نور تقریبا در یک سطح قرار دارند، در این مناطق ملک های لاین شمالی که به اصطلاح به آن زمین های بالا دست جاده میگویند از ارزش ریالی بالاتری برخوردار هستند.

قیمت زمین مسکونی در مناطق بالادست جاده مانند امیرآباد، نعمت آباد، باریکلا، همصفا و... از متری ۳.۵ میلیون تومان شروع شده و تا متری ۱۰ میلیون تومان هم در برخی از شهرک های قدیمی ارزش گذاری شده است.

قیمت زمین در مناطق پایین دست جاده همانند بهدشت، آپادنا و... از متری ۲.۵ میلیون شروع شده و تا متری ۵ میلیون تومان هم ارزش گذاری شده است.

لازم به ذکر است که مناطقی همانند امیرآباد به علت قرار گیری در زیر دامنه جنگل، شهرک های بزرگ قدیمی و بافت باغی، به عنوان منطقه برند شناخته میشوند از ارزش ریالی بالایی برخوردار هستند، در برخی از شهرک های امیرآباد قیمت زمین از متری ۶ الی ۱۰ میلیون تومان ارزش گذاری میشود.

قیمت زمین در حد فاصل بین چمستان تا نور که به مناطقی همچون کلین خونی، سرکاج و ناتل کنار معروف هستند از متری ۵ میلیون تومان شروع شد و تا متری ۸ میلیون تومان ادامه پیدا میکند.

این مناطقه به علت نزدیک بودن به جنگل، مناطق توریستی همچون کشپل، دریاچه الیمالات و ... از ارزش ریالی بالایی برخوردار هستند.

قیمت زمین در شمال

قیمت زمین در منطقه آمل

مناطق جنگلی آمل تحت عنوان کمربندی امامزاده عبدالله و یا محمدآباد به دلیل قرارگیری در دامنه کوه و جنگل دارای ارزش ریالی بالایی هستند. از این رو در این مناطق زمین با کاربری مسکونی از متری ۳ میلیون تومان شروع میشود و در برخی از شهرک های قدیمی همانند تاج محل، المپیک، فرحزاد و گلسار تا متری ۱۰ میلیون تومان هم ارزش گذاری میشود.

قیمت زمین و ملک در محمود آباد

محمودآباد به عنوان یک شهر قدیمی ساحلی معروف است،‌ متاسفانه در سال های اخیر این شهر پیشرفت چشمگیری نداشته و در همان بافت قدیمی خود باقی مانده است. ساحل محمودآباد پراکنده از برج های بلند و خانه های گلنگی قدیمی است به همین دلیل اکثر سازه های امروز در حومه محمود آباد همانند حربده، دریاسر، کلوده و .... ساخته میشوند.

با این حال در ساحل محمودآباد شاهد زمین های اندکی هستیم که دارای کاربری مسکونی هستند، قیمت زمین مسکونی از متری ۱۵ میلیون تا ۲۵ میلیون تومان ارزش گذاری میشود.

قیمت زمین در شهرک هایی برند همچون خانه دریا و قصر دریا و... به علت سن شهرک و مشاعات، متفاوت تر از زمین های مستقل است، در واقع قیمت زمین در چنین شهرک های از ۱۵ الی ۳۰ میلیون تومان ارزش گذاری میشود

قیمت زمین با کاربری مسکونی در منطقه حربده، دریاسر و اطراف آن از متری ۵ میلیون تومان شروع شده و در برخی از شهرک های این منطقه به ۸ میلیون تومان هم میرسد

قیمت زمین با کاربری مسکونی در منطقه کلوده یا همان جاده دریا به علت حدفاصل بیشتر با محمودآباد از قیمت کمتری برخوردار است، در واقع در این منطقه ما شاهد قیمت هایی از متری ۲.۵ تا ۵ میلیون تومان نیز هستیم.

قیمت زمین در سرخرود

قیمت زمین در سرخرود

سرخرود به عنوان یک شهر ساحلی نوپا ساخته میشود، این منطقه به دارا بودن برج های بلند قامت و پنت هاوس های لاکچری معروف است.

قیمت زمین در حومه سرخرود از متری ۵ میلیون شروع شده و در برخی از مناطق ساحلی به ۱۵ میلیون تومان هم میرسد.

خط دریای سرخرود که به عنوان برندترین منطقه شناخته میشود با قیمت هایی بین ۱۰ الی ۲۰ میلیون ارزش گذاری میشوند.

لازم به ذکر است که قیمت قواره اول خط دریا چیزی حدود ۳۰ الی ۳۵ میلیون تومان بوده و برخی از واحد های آپارتمانی در قواره اول آب تا متری ۸۰ میلیون تومان هم ارزش گذاری میشوند.

سخن پایانی

ما در این مطلب سعی کردیم مناطقی که در حوزه کاری املاک ویلاسه بوده را مورد پوشش قرار دهیم و قیمت های اعلامی مطابق با تاریخ درج شده در عنوان مطلب است و هر ماه این قیمت بروز رسانی خواهد شد.

شما خریداران میتوانید با آنالیز کردن قیمت های فوق، اقدام به سرمایه گذاری های بزرگ و کوچک خود در مناطق شمالی کنید.

اگر این مطلب برای شما مفید بود با دوستانتون به اشتراک بذارید به با نظراتتون مارو همراهی کنید.


اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

ثبت نظر :


علیرضا 5

مرسی از شما. عالی بود

حسن جعفری نسب 6

این مطلب خیلی جامع و کامل بود.
اگه با دقت بخونین تا حدودی شمارو به هدفتون میرسونه.بمن که خیلی کم کرد.
البته قیمت ها واقعا بالا رفته

رضا موسوی 6

مرسی از تیم قدرتمند ویلاسه

pooof 6

sorkhrooood khate daryash nemidooonam chi dare akhe
dg maskhare bazi shode

بی انتها 6

قیمت های نجومی در کشور
شمال
تهران
خدا رحم کنه!!!!

مریم آخوندتبار 6

امیرآباد خیلی خوبه اما جاهای دیگش نه

دهقان نبی 6

لطفا قیمت زمین در چلک رو هم اعلام کنین
زمین تجاری

zahra boroumand 6

awli buuuud mer30

ناشناسسس 6

شاید ماهم روزی بتونیم صاحب یه ملک بشیم

رضا معتمد 6

قیمت ها در نوشهر خیلی بالا رفته

حسینی 6

این مطلب خیلی میتونه مفید باشه...تشکر از مهندس عبدی
دسته بندی ها