مقایسه و بررسی انواع ویلا در شمال کشور
ایجاد شده در : 16 دی 1399 املاک 0 462

مقایسه و بررسی انواع ویلا در شمال کشور

در این پست از وبلاگ ویلاسه قصد معرفی انواع ویلا در مازندران را داریم تا بر اساس تنوع هایی که در ساخت و نوع سازه دارند بتوانیم شما را در انتخاب ویلای مورد نظرتان یاری کنیم. به طور کلی املاک و مستغلات دارای دسته های مختلفی بوده و هریک دارای زیرشاخه های هستند. ویلای شمال هم در دسته مسکونی از املاک قرار دارند. به صورت کلی انواع ویلا عبارتنداز ویلاهای مدرن، ساحلی،جنگلی، دوبلکس، عمارتی، شهرکی و …. تقسیم میشوند که در سایت ویلاسه جهت سهولت بازدیدکنندگان آن‌ها را در دسته های مختلف متمایز کردیم.

ویلای جنگلی:

شمال ایران یا همان منطقه شمالی مازندران که نقطه مرکزی در شمال کشور است دارای طبیعت بکر، با منظره‌ی ابدی است. خانه هایی که در نزدیکی و یا محور خطی جنگل ساخته میشوند به ویلاهای جنگلی معروفند. این ویلاها در طول مسیر ورودی جنگل و یا در نزدیگی ورودی اصلی جنگل ها بنا نهاده شدند که تنها با چندمتر قدم زدند میتوانید وارد طبیعت جنگلی شوید. ساز‌ه‌های این ویلا بیشتر از جنس چوب و یا سنگ میباشد و معمولا خانه ها را بصورت کاملا عایق شده بنا میکنند. معمولا خانه هایی که فاصله کمتری با جنگل دارند دارای قیمت های بالاتری هستند و به بصورت عامیانه به آن ها پلاک‌های اول جنگل نیز گفته میشود.

ویلای کوهستانی:

به لطف منطقه های کوهستانی دماوند و کوهپایه های کشیده شده آن در محور هراز،کندوان،قیروزکوه شما خانه هایی را در دل کوه‌ها مشاهده میکنید، البته وجود ویلاهای نوساخت در این منطقه چیز عجیبی نیست بلکه همه ما میدانیم که گذاشتگان برای بقا و سهولت در زندگی ییلاق و قشلاق میکردند. مناطق کوهستانی همان مناطق ییلاقی هستند که در فصول مختلف دارای زیبایی های خاصی هستند، تابستان های خشک و زمستان های فوق العاده سرد از ویژگی های آب و هوایی این منطقه است. انواع ویلاهای کوهستانی دارای اسکلت های بتنی قدرتمندتری هستند و معمولا در ساخت آن ها از بهترین متریال استفاده میشود. زمین های کوهستانی از لحاظ ارزی با ویلاهای جنگلی در سطح پایین تری قرار دارند.

انواع ویلا ساحلی:

ویلاهایی که فاصله چند قدمی با خطی ساحل یا در مسیر منتهی شده به ساحل قرار دارند جزوی از این نوع ویلاها میباشند. ارزش ارزی این نوع ویلاها بالا بوده و بر اساس میزان فاصله های آنها با خط ساحل ارزیابی میشوند البته موقعیت های مکانی هم در این ارزش ها نقش بسزایی دارند. امروزه ساخت این ویلاها بصورت مدرن بوده و از معماری های چوبی در داخل خانه های استفاده میشود.

ویلای ساحلی

ویلای مدرن:

ویلاهایی با نما و معماری های سنگی از قدیم تا کنون ارزش خاصی را در میان عموم داشتند و هنوز قشر زیادی از مردم خواستار سازه‌های سنگی هستند ولی در بیشتر مناطق خوش نام و بکر از سازه های مدرن و اروپایی در ساخت ویلاها استفاده میشود. ویلا مدرن معمولا دارای متراژ بیشتری هستند و از شیشه،چوب و کامپوزیت در نماهای داخلی و خارجی خانه استفاده میشود. ساخت در انواع ویلا مدرن بصورتی است که با قرار گرفتن در هر نقطه از خانه به فضایی بیرونی اشراف کامل دارید. اکثر این خانه‌های یک استخر را در خود جای داده‌اند. ارزش ریالی این نوع ویلاها بسیار بالا میباشد.

ویلای مدرن

ویلای مستقل:

همانطور که از نامش پیداست این نوع ویلاها دارای ساخت مستقلی هستند و معمولا در مناطق خوش‌نشین و غیربومی بنا میشوند. معمولا خانه های عمارتی،دوبلکس و خانه های استخردار جزوی از انواع ویلا هستند که بصورت مستقل ساخته میشوند. ساخت و ارزش ریالی این ویلاها بسته به موقعیت های مکانی آن میباشد.

انواع ویلا شهرکی:

به خانه های یک تیپ در منطقه مشخص شده! انواع ویلا شهرکی معمولا بصورت همکف(فلت)، نیم پیلوت و یا دوبلکس هستند. در شهرک ها تمامی خانه‌ها دارای یک تیپ هستند و هیچ وقت خانه‌ی دوبلکس را در شهرکی با خانه‌های قلت مشاهده نمیکنید البته این قاعده برای شهرک‌های بزرگ مستثناست. امنیت  ویلا شهرکی در میان انواع ویلا تضمین شده و دارای نگهبانی میباشند. ارزش این خانه ها در مقایسه با خانه های مستقل در سطح پایین تری قرار دارد و دارای معماری‌های مختلفی در ساخت است.


اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

ثبت نظر :

دسته بندی ها